‘Wat een trots en bevlogenheid!’ en `Wat heb ik hier veel nieuws geleerd!’ is een greep uit de positieve reacties op de eerste relatiebijeenkomst van de stichtingVrienden van het Martini Ziekenhuis in zijn nieuwe vorm. Voorzitter Raad van Bestuur Hans Feenstra en Voorzitter van de stichting Tonnie Plas ontvingen de gasten in het Martini Paviljoen. Zo’n 50 vertegenwoordigers van bedrijven die in de afgelopen twee jaar sponsor zijn geworden van ‘de Vrienden’ of dit nog overwegen, kregen hier te horen én te zien hoe hun donaties het verschil maken voor zowel patiënten en hun naasten als medewerkers. De stichting maakte inmiddels al heel wat projecten mogelijk door bemiddeling tussen de guller gevers en diverse afdelingen in het ziekenhuis.
Even minder zorgen
Zo vertelden Internist-intensivist Nicole Holman en unithoofd Iepie Plagge hoe zij op de Intensive Care invulling geven aan Family Patient Centered Care. Mede dankzij informatieve filmpjes op iPads kunnen zij de familie nu beter geruststellen over wat er intussen achter de gesloten deuren met de patiënt gebeurt. Ook lieten ze zien hoe ‘muziek aan bed’ zowel patiënten als medewerkers even kan doen vergeten dat ze in het ziekenhuis zijn. Oncoloog Johan van Rooijen en unithoofd Karin van der Wal demonstreerden de werking van de hoofdhuidkoeler. Zij benadrukten het belang ervan voor patiënten die chemotherapie krijgen en haaruitval tegen willen gaan omdat zij zich daardoor minder patiënt voelen. De wens van het Brandwondencentrum om het gebruik van Virtual Reality en het VRiendje ziekenhuisbreed in te zetten werd gepresenteerd door Bianca Habing.
Diepe indruk
Anesthesioloog Hans de Boer vertelde met trots over de resultaten van het programma ERAS om vervolgens met unithoofd Wouter Loef en operatieassistent Peter Vermeulen een rondleiding over de OK te geven. Ook werden de relaties meegenomen in de wereld van Nucleaire Geneeskunde en Radiologie en van het Brandwondencentrum. Dat maakte diepe indruk vanwege de deskundigheid en vooral de bevlogenheid van de professionals. Volgens alle aanwezigen iets om trots op te zijn!
Nieuwe verbindingen
Nu de sponsoren iets meer waren ingewijd in de werkelijkheid van een ziekenhuis, konden zij tijdens het dinerbuffet geanimeerd van gedachten wisselen met Raad van Bestuur, clustermanagement, stafdirectie en dokters over thema’s als innovatie en wie is nu eigenlijk de klant in de zorg. Er is kennis gedeeld, er zijnnieuwe inzichten opgedaan en nieuwe verbindingen ontstaan. Bovendien kwamen er van verschillende kanten nieuwe aanbiedingen, zowel in geld als in advies bij het realiseren van bestaande en nieuwe wensen. Zo verlieten de genodigden de zaal niet alleen als sponsor maar ook als ambassadeur.